Příběh chilli

 

„Chuť jižní Moravy – to nejsou jenom znojemské okurky a břeclavské meruňky, ale i chilli z ChilliMagy.“

 

Naše filosofie

Naším cílem není spálit chuťové pohárky a vyhladit ze zemského povrchu všechno živé, ale zahřát u srdce. To dokonalé snoubení chutí tě zaručeně dostane.

Filip odkojený na feferonkách

Filip, odkojený na babiččiných feferonkách toužil po něčem ostřejším, a tak si sehnal na pěstování semínka v té době jedné z nejdostupnějších a nejpálivějších chilli papriček, kterou nebylo nic jiného než odrůda Habanero Orange. To se psal rok 2007.

Michal a pálení versus trpělivost

Michal v touze po objevování nových zážitků a smyslových vjemů zjistil, že chilli papričky nejsou jen o nesnesitelném pálení, ale i o trpělivosti a radosti spojené s pěstováním papriček, a taky o poznávání nejrůznějších chutí a vůní.

Iveta a její láska k pěstování

Iveta, jejíž celoživotní vášní je zahrada plná rostlin a s nakažlivým nadšením pěstuje vše nové, což pro ni samozřejmě představovali i rostlinky papriček, které nesou plody roztodivných tvarů a barev. Nakonec to došlo tak daleko, že jí i tyto plody zachutnaly.

Jak to všechno začalo

Všechno začalo v roce 2017 nápadem tří kamarádů Filipa, Michala a Ivety z jižní Moravy. I když. Ve skutečnosti se příběh Chillimaga začal psát už mnohem dřív.

Když se tihle tři potkali

Po pár letech zkušeností s pěstováním, sklízením a vařením si tihle tři řekli, že by bylo fajn si to nenechávat jen pro sebe a podělit se o svou chilli vášeň i s širším okruhem než jsou jen kamarádi a rodina. Takže tak to všechno začalo. Ale jak tohle může skončit? To nikdo neví.

Věděl jsi, že...

...chilli bylo ve střední a jižní Americe součástí každodenního jídelníčku už před šesti tisíci lety? Domorodé národy včetně Mayů a Aztéků je používali nejen k ochucení pokrmů, ale i při léčení nemocí. Do zbytku světa tento malý zázrak přivezl až Kryštof Kolumbus v 15. století.